Blog | Domovik - Pasívny dom na mieru - Domovik

NAŠE KNOW-HOW

ZAUJÍMAVOSTI A NOVINKY

0
ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Jedná sa o rodinný dom, ktorého strechu tvorí krov zo surového reziva alebo väzník. Ak teda máte dom napr. so železobetónovou doskou, tento článok nebude pre vás vhodný.

0
ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Na túto zdanlivo jednoduchú otázku však neexistuje jednoduchá odpoveď.

0
ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Jednou z často sa opakujúcich chýb novostavieb rodinných domov je zle zhotovený sokel.

0
ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Prečo sa cez 80 % novostavieb rodinných domov aktuálne zhotovuje tak, že vydržia iba 20-30 rokov, a následne ich bude potrebné sanovať? Nie je to práve aj Váš prípad? 

0
ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Nie je dôležitá len cena za energiu ale takisto obstarávacia cena vykurovacej zostavy rodinného domu.

0
REALIZÁCIA STAVBY

Každý, kto už niekedy staval rodinný dom vám, pravdepodobne, potvrdí, že proces prípravy výstavby vie byť častokrát časovo náročnejší ako samotná stavba domu. Dnes vám preto prezradíme, na čo všetko by ste mali využiť najbližšie zimné mesiace, aby ste s príchodom jari mohli urobiť svoj „prvý zákop“ na ceste k novému bývaniu. 

0
ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Straty tepla žiarením na oknách a spôsoby, ako ich optimalizovať.

0
REALIZÁCIA STAVBY

V dnešnom článku si predstavíme azda najstaršiu tému všetkých diskusných skupín pri stavbe rodinného domu - tehla alebo Ytong? Nebudeme sa riadiť pocitmi ako drvivá väčšina ľudí, ale pozrieme sa na to čisto pragmaticky prostredníctvom faktov, fyziky a čísel.

0
ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Vďaka samotnej stavbe možno šetriť budúce náklady. Dokazuje to projekt Domovik.

0
ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Často sa nás pýtajú klienti ako je možné, že dva rodinné domy, ktoré sú ,,papierovo,, takmer identické a podľa energetického certifikátu by mali mať podobnú spotrebu energie, majú v praxi tak odlišné hodnoty (niekoľko tisíc kWh/rok).

0
FINANCOVANIE STAVBY

Prečo pravdepodobne nedostanem všetky peniaze na výstavbu rodinného domu z hypotéky? Národná banka Slovenska reaguje na pokračujúci nárast zadlženia slovenských domácností, cieľom je zabrániť tomu, aby si ľudia brali príliš vysoké úvery vzhľadom na ich príjmy.

0
REALIZÁCIA STAVBY

Máte už vlastný pozemok na ktorom chcete stavať rodinný dom? Chystáte sa akurát riešiť stavebné povolenie a už teraz si lámete hlavu nad tým, kde všade Vám bude treba behať a ako to zvládnete?

CHCETE VEDIEŤ VIAC O STAVBE PASÍVNYCH RODINNÝCH DOMOV?

Kontaktujte nás a vyžiadajte si cenovú ponuku

© 2024 Všetky práva vyhradené pre 4-YOU.sk s. r. o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Stiahnite si katalóg Top 20 pasívnych rodinných domov