Ako termo-omietka minimalizuje straty energie - Domovik

Ako termo-omietka minimalizuje straty energie

ENERGETICKÝ CERTIFIKÁT

Ako termo-omietka minimalizuje straty energie

Hľadáte spôsob ako vytvoriť skutočne pasívny dom a získať pritom pocit tepla aj pri kúrení na nižšie teploty?

Z nášho pohľadu, základným parametrom skutočne pasívneho domu je, že by ho nemalo byť potrebné zbytočne prekurovať na, povedzme, 23 a viac stupňov, aby v ňom bola pocitovo tzv. ,,trenková teplota,,. Povrchová teplota stien je jedným z kľúčových faktorov pre dosiahnutie tohto cieľa. Keďže chladné múry vyžarujú chlad do priestoru, musíte kúriť na vyššiu teplotu, aby ste ich vysušili a ohriali.

Je to niečo podobné, ako keď sa v lete postavíte do tieňa pod stromom, kde je, povedzme, 30 stupňov, a potom o meter ďalej, kde už nie je tieň stromu, ale teplota vzduchu sa za ten meter nijak výrazne nezmenila. Avšak, pod stromom v tieni nám je výrazne menej teplo, ako tam, kde tieň nie je.

Je to spôsobené žiarením slnka a to isté sa deje aj v dome. Vyžarovanie múrov má tiež dopad na náš pocit tepla, a zatiaľ čo v jednom dome môže byť trenková teplota dosiahnutá už pri 20 stupňoch, v inom dome vám nebude stačiť ani 25 stupňov.

termo omietka - šetrenie energie v rodinnom dome

Ako ale zabezpečiť, aby steny vášho domu mali čo najvyššiu povrchovú teplotu (ideálne rovnakú alebo vyššiu ako je teplota vzduchu v dome)? Jednou z možností je TERMO-OMIETKA. Efektívna a spoľahlivá technológia, ktorú sme použili aj na stavbe domu vo videu.

Termo-omietka zvyšuje tepelný odpor stien, čím minimalizuje straty energie a zvyšuje povrchovú teplotu, čo je kľúčom k pocitu tepla aj pri kúrení na nižšie teploty. Okrem toho, zvyšovanie tepelného odporu na strane interiéru má ďalšie pozitívne účinky na stavbu, a to v podobe nižšieho rizika vzniku plesní aj pri vysokých mrazoch a odbúrania strát tepla žiarením na prípadných tepelných mostoch.

Využite našu odbornosť a spoľahnite sa na naše skúsenosti pri výbere správnych technológií pre váš budúci pasívny rodinný dom. Sme tu pre vás. Dohodnite si s nami nezáväzné stretnutie:

Aký je súčet 1 a 8?

Ísť späť

© 2023 Všetky práva vyhradené pre 4-YOU.sk s. r. o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Stiahnite si katalóg Top 20 pasívnych rodinných domov