Výhody našich pasívnych domov | Domovik - Pasívny dom na mieru - Domovik

Výhody našich pasívnych domov

Dnes nie je problém postaviť pasívny rodinný dom v energetickej triede B až C (na ktorý dáte syntetické zateplenie, namontujete doň tepelné čerpadlo, poprípade, ak vám stále nevychádza energetická trieda, tak fotovoltiku) a tváriť sa, aký ekologický a nízkoenergetický dom máme (napríklad aj v triede A0).

Dnes je umenie navrhnúť nízkoenergetický dom bez použitia týchto ,, zložitých technológií" (ktorých životnosť je obmedzená a servis náročný a zbytočne drahý) tak, aby bol rodinný dom suchý, bez plesní, dosahoval nízku spotrebu na kúrenie/chladenie pri súčasnom zachovaní celoročnej tepelnej pohody +/- 1°C a nebolo potrebné ho zbytočne prekurovať na to, aby sme cítili teplotný komfort v zime.

Toto všetko by sa malo diať s použitím jednoduchosti bez komplikovaných technológií a za predpokladu návratností investícií do čohokoľvek v rodinnom dome.

Všetky naše rodinné domy spĺňajú podmienku nadštandardne nízkych nákladov na kúrenie/chladenie a ohrev vody. Ako to robíme? JEDNODUCHO. Správne materiály, správny návrh konštrukcie, správne technologické postupy pri výstavbe.

Chcete bývať v skutočne pasívnom rodinnom dome bez vyhodených peňazí na zbytočnosti? Dohodnite si s nami osobné stretnutie. Radi vám povieme viac. :)

Výsledky spotreby našich domov po rokoch užívania

Bungalov Veľký Šariš

Ďalší z bungalovov z našej stavebnej kuchyne, ktorý sme navrhli tak, aby spĺňal podmienku nadštandardne nízkych mesačných nákladov na kúrenie a ohrev vody. ⚡⬇ A to BEZ použitia tepelného čerpadla alebo iných zložitých technológii, ktoré sa časom vedia pokaziť. ☝️ Bungalov má rozlohu 160 m2, obývaný je 2 obyvateľmi. Celková ročná spotreba: 4826 kWh, úhrada za rok: 688,65 EUR. Väčšiu polovicu z tejto ceny tvoria distribučné poplatky. Na zváženie teda ostáva zmena dodávateľa. 😊
Chcete rodinný dom so skutočne nízkymi nákladmi na energie bez zložitých technológií? Napíšte nám!

pasívny rodinný dom - bungalov Veľký Šariš
pasívny rodinný dom - bungalov Šarišské Sokolovce

Bungalov Šarišské Sokolovce

Rodinný dom v Šarišských Sokolovciach do bodky splnil našu filozofiu = navrhovať domy s nízkymi mesačnými nákladmi na energie aj ☝️ BEZ použitia ☝️ drahých technológií ako tepelné čerpadlo alebo fotovoltika. V tomto rodinnom dome nenájdete žiadnu z týchto technológií. Napriek tomu, mesačné náklady na spotrebu elektriny (domáce spotrebiče a bežná spotreba) sú tu v hodnote 48,50 EUR. Rodinné domy konkurencie, s ktorými sa v praxi stretávame, dosahujú, pri obdobnej veľkosti, viac ako dvojnásobne vyššiu ročnú spotrebu pri kúrení elektrinou - od 7000 do 10 000 kWh. Domček ako je tento môžete mať už od 90 000 EUR. Zaujala vás táto ponuka? Dohodnite si s nami osobné stretnutie online.

Rodinný dom Veľký Šariš 2

Výsledok z ročnej faktúry za energie rodinného domu z našej dielne? 📍PREPLATOK📍. Tento rodinný dom má rozlohu 160 m2, obývaný je 3 obyvateľmi (z toho jeden má štyri nohy 🐕) a nedisponuje žiadnymi zložitými a nákladnými technológiami. Dokonale tak spĺňa našu filozofiu navrhovania skutočne nízkoenergetických domov aj bez komplikovaných a drahých riešení. Jeho ročná spotreba (kúrenie + ohrev vody + bežná spotreba) bola: 4498 kWh. Celkovo k úhrade: 772,06 EUR 💶. Dom je vykurovaný infra panelmi, ohrev vody je riešený cez elektrickú špirálu a dom obsahuje aj 3,5kw klimatizačnú jednotku pre dokurenie alebo dochladenie a zabezpečenie 100% teplotného komfortu počas celého roka  

Máte záujem o dom od nás? S nízkymi nákladmi na energie aj bez zložitých technológií? Vyplňte náš nezáväzný formulár.

pasívny rodinný dom - bungalov Veľký Šariš 2
© 2024 Všetky práva vyhradené pre 4-YOU.sk s. r. o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Stiahnite si katalóg Top 20 pasívnych rodinných domov