Pridaná hodnota | Domovik - Pasívny dom na mieru - Domovik

V čom spočíva pridaná hodnota DOMOVIKa

alebo ako DOMOVIK šetrí EURÁ a planétu

Náš pasívny dom splní energetický certifikát nielen papierovo ale aj spotrebou a fungovaním samotným a aj bez toho, aby sme v ňom použili drahé a zložité technológie.

Rodinný dom v triede A0 vieme navrhnúť a postaviť aj bez zložitých technológií

Náš pasívny dom splní energetický certifikát nielen papierovo ale aj spotrebou a fungovaním samotným a aj bez toho, aby sme v ňom použili drahé a zložité technológie. Navyše, A0-ku od nás nebudete musieť v lete chladiť, a naopak v zime bude potrebné dom vykurovať len minimálne alebo vôbec. To všetko pri celoročne zachovanej +/- konštantnej tepelnej pohode.

Rodinný dom v triede A0 vieme navrhnúť a postaviť aj bez zložitých technológií
Sebestačný dom

Vieme navrhnúť a postaviť dom aj bez prípojok (sebestačný dom)

Kým ostatný riešia to, ako znížiť spotrebu stavby, my túto tému máme dávno za sebou a rozmýšľame kľudne aj v rozmeroch takých, ako postaviť dom, ktorý bude mať úplne nulovú spotrebu energií z vonku a môže fungovať kľudne aj bez prípojok. Na vyžiadanie vieme navrhnúť aj tento typ nehnuteľnosti.

Znižujeme náklady na budúci servis technológií

Pri návrhu sa držíme princípu jednoduchosti - čím je rodinný dom jednoduchší, tým menej bude v budúcnosti stáť jeho servis. V tomto smere zastávame názor, že je lepšie investovať do vecí, ktoré sú trvácne a vydržia navždy (napr. kvalitne prevedené zateplenie) ako do vecí, ktorých životnosť je obmedzená na niekoľko rokov, a ktorých servis stojí tisíce EUR. Investíciou do spomínaných jednoduchých a trvácnych riešení pritom dokážeme dosiahnuť rovnaké parametre spotreby.

Znižujeme náklady na budúci servis technológií v stavbe
Znižujeme náklady na budúci servis stavby samotnej

Znižujeme náklady na budúci servis stavby samotnej

Nami navrhnutý a realizovaný rodinný dom netrpí bežnými problémami kondenzácie vlhkosti vnútri v konštrukcii alebo murive a nemá zbytočné tepelné mosty. Vďaka tomu sa jeho životnosť predlžuje radovo o niekoľko desiatok rokov. Tým našim klientom šetríme desiatky tisíc eur, ktoré by minuli na servis stavby.

(Takmer všetky rodinné domy, ktoré sa dnes stavajú na Slovensku, sú projektované podľa normy, to znamená so životnosťou 80 rokov. Z čoho vychádza, že približne po 30-40 rokoch budú potrebovať masívnu rekonštrukciu v hodnote niekoľkých desiatok tisíc eur. 
*(toto hovorí stavebná norma a projektová dokumentácia väčšiny rodinných domov)

Rodinné domy, na ktorých sa navyše odvedú ešte aj „bežné fušerské chyby“, majú životnosť ešte kratšiu - takéto domy so životnosťou ešte kratšou ako podľa normy predstavujú podľa našich odhadov cca 60 % stavieb realizovaných na Slovensku práve teraz.)

Tepelná pohoda pri podstatne nižšej teplote vzduchu než v domoch konkurencie

V našich rodinných domoch teda kúrite menej, no tepelnú pohodu pociťujete rovnakú. Túto vlastnosť zabezpečujeme najmä tým, že pri každom dome riešime nielen teplotu povrchov stien, ale aj samotné termické prúdenie vzduchu, ktoré znova ochladzuje povrchy a vytvára pocit chladu aj na tele.

Teplota povrchu stien v interiéri je faktor, na ktorý dbáme, a na ktorý sa dnes často zabúda.  Je nevyhnutné venovať mu pozornosť najmä kvôli vyžarovaniu stien, ktoré môžu vyžarovať buď chlad, alebo teplo. Ak je povrchová teplota stien nižšia ako teplota vzduchu, vtedy steny vyžarujú do priestoru chlad, a následne aj sám človek trpí pocitom chladu. Ak sú však steny rovnako teplé alebo teplejšie ako teplota vzduchu, vtedy človek pociťuje (už aj pri nižšej teplote vzduchu)  teplo. To je jeden z dôvodov, prečo vám v niektorom z domov môže byť pri teplote vzduchu, povedzme 19 stupňov, už príjemne teplo a v inom pri teplote, povedzme 25 stupňov, stále zima. Z nášho pohľadu vyplýva, že ak musíte v dome kúriť na viac ako 21 stupňov, na to, aby vám v ňom bolo pocitovo teplo, pravdepodobne daný dom má množstvo chýb a nedotiahnutých detailov.

Kúrite menej, no tepelnú pohodu pociťujete rovnakú
Ekológia

Ekológia

Podľa štatistík je 72 % emisií, ktoré vo svete vznikajú, spôsobených  výrobou energií. Z nich tvorí jednu tretinu práve elektrická energia a kúrenie v ľudských obydliach. 

V spoločnosti DOMOVIK aktívne pracujeme na znižovaní uhlíkovej stopy na planéte, spôsobenej rodinnými domami a to tak, že zhotovujeme rodinné domy z materiálov nezávadných k životnému prostrediu, tak isto ich životnosť je výrazne dlhšia, potreba servisu domu nižšia a spotreba energií je absolútne minimálna.

Cena

Naša spoločnosť navrhuje výlučne rodinné domy, ktoré zabezpečujú prienik medzi investíciou do stavby, návratnosťou danej stavby a jej mesačnými nákladmi.

Dnes nie je vedou nalepiť na rodinný dom kus polystyrénu a namontovať doň technológie za desiatky tisíc eur, ktorých životnosť je otázna a servis náročný, a ktoré sa verejnosti ponúkajú ako „zázračné technológie“. Po rokoch veľmi pravdepodobne sami zistíte, že váš rodinný dom bol nielen zbytočne predražený, ale navyše vám aj jeho servis zožral všetky peniaze, ktoré predtým technológie ušetrili.

V súčasnosti je skôr vedou navrhnúť rodinný dom tak, aby bol v zime teplý, v lete chladný, aby neplesnivel ani pri veľkých mrazoch, a aby bola jeho obstarávacia cena prijateľná a mesačné náklady na energie a servis minimálne.

Cena

CHCETE VEDIEŤ VIAC O STAVBE PASÍVNYCH RODINNÝCH DOMOV?

Kontaktujte nás a vyžiadajte si cenovú ponuku

© 2024 Všetky práva vyhradené pre 4-YOU.sk s. r. o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.
Stiahnite si katalóg Top 20 pasívnych rodinných domov